Co pysznego w tym tygodniu?

 

 

22  lipiec 2024r  poniedziałek

ŚNIADANIE:  chleb pszenno-żytni z masłem /gluten, mleko, może zawierać: jajko, orzechy, sezam, soję/, szynką wieprzową Wiejską, rzodkiewką i ogórkiem, kawa zbożowa na mleku z dodatkiem cukru /mleko, gluten/.

OBIAD: zupa węgierska na wywarze mięsnym z włoszczyzną, ziemniakami, pomidorami z puszki, papryką i zieleniną /seler/, racuchy drożdżowe z musem jabłkowym /mleko, gluten, jaja/, napar z lipy.

PODWIECZOREK: kanapka: chleb pszenno-żytni z masłem, jajkiem gotowanym /gluten, jajko, mleko, może zawierać: orzechy, sezam, soję/, pomidorem i szczypiorkiem, herbata z cytryną z dodatkiem cukru.

 

23 lipiec 2024r  wtorek

ŚNIADANIE: kasza manna na mleku /mleko, gluten/, bułka kajzerka z masłem i dżemem truskawkowym /gluten, masło, może zawierać: jajko, orzechy, sezam, soję/, sok jabłkowo-gruszkowy.

OBIAD: zupa krem z cebuli na włoszczyźnie z groszkiem ptysiowym z dodatkiem śmietany /mleko, seler, gluten/, pulpety wieprzowe w sosie koperkowym, młode ziemniaki z dodatkiem masła /mleko/,  ćwikła z chrzanem, kompot z jabłek i truskawek.

PODWIECZOREK:  mix warzywny: marchewka, kalarepa, ogórek, ser faruki, bułka weka z masłem /mleko, gluten/.

 

24 lipiec 2024r  środa

ŚNIADANIE: chleb wiejski z masłem /gluten, mleko, może zawierać: jajko, orzechy, sezam soję/, szynką drobiową Tatrzańską /może zawierać: soja, gorczyca, gluten/, jajko z chrzanem i z majonezem /mleko, gorczyca, jaja/, kawa zbożowa na mleku z dodatkiem cukru/mleko, gluten/.

OBIAD: zupa porowa na włoszczyźnie z ziemniakami z dodatkiem śmietany /mleko, seler/, makaron spaghetti z sosem pomidorowym, mięsem wieprzowym i serem żółtym /gluten, mleko, może zawierać: jaja, soję, orzechy, sezam/, napar z rumianku z dodatkiem miodu.

PODWIECZOREK: ciasto murzynek z malinami (wyrób własny) /gluten, jajko, mleko/, herbatka owocowa.

 

25 lipiec  2024r  czwartek

ŚNIADANIE: bułka grahamka z masłem /gluten, masło, może zawierać: jajko, orzechy, sezam, soję/, pasta z sera białego ze szczypiorkiem, papryka czerwona /mleko/ kawa zbożowa na mleku /mleko, gluten/.

OBIAD:  rosół drobiowy z makaronem nitki i natką pietruszki /gluten, jajko/  potrawka z kurczaka z dodatkiem jarzyn i kopru /seler, mleko/, ziemniaki młode z dodatkiem masła /mleko/, sałata zielona ze śmietaną /mleko/, kompot jabłkowo-wiśniowy.

PODWIECZOREK: kasza kukurydziana na mleku /mleko/.                             

                                                                                       

 26 lipiec 2024r  piątek

ŚNIADANIE:  chleb żytni- pytlowy z masłem /gluten, masło, może zawierać: jajko, orzechy, sezam, soję/, szynką wieprzową Wiejska, natką pietruszki i pomidorem, kawa zbożowa na mleku /gluten, mleko/.

OBIAD: zupa jarzynowa na kurczaku z kalafiorem, brukselką i zieleniną z dodatkiem śmietany /seler, mleko/,  paluszki ziemniaczane z masłem /jajko, gluten/, surówka z marchewki z jabłkiem z dodatkiem śmietany mleko/, napar z mięty.

PODWIECZOREK: kanapka: chleb pszenno-żytni z masłem, pasta z makreli ze szczypiorkiem /ryba, gluten,  może zawierać: jajko, orzechy, sezam, soję/, herbata z cytryną z dodatkiem cukru.

 

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE JADŁOSPIS MOŻE ULEC ZMIANIE Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH

 

 

 

  

  spp2.jpg

 

Spp2 * Przedszzkole nr 2 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Jana Pawła * sanockie * Sadowa * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 2